دماوند

شهر ما دماوند

دسترسی به دماوند و حومه دماوند

دماوند همونطور که گفتم در ۶۰کیلومتری شرق تهران قرار گرفته و برای رسیدن به دماوند از تهران چند راه وجود داره:

اگر خودروی شخصی دارین و از شمال تهران میاین باید به سمت اتوبان بابایی شرق بیاین و بعد جاده دماوند. و از مرکز و جنوب شهر اگر میاین از سه راه تهرانپارس.با خودروی شخصی حدود ۴۰دقیقع زمان باید صرف کنید البته اگر با سرعت مطمئنه حرکت کنید.

تاکسی ها و اتوبوس و مینی بوس هم به سمت دماوند فراوونه که ایستگاه اونها در ترمینال شرقه. کرایه تاکسی ها تا دماوند ۲۸۰۰تومن / کرایه مسافربرهای شخصی ۲۴۰۰تومان / کرایه ون ها ۲۵۰۰تومن / کرایه میدل باس ۱۵۰۰ تومن و مینی بوس ۱۲۰۰تومنه.

اطراف دماوند روستاهایی قرار داره که در اونها ویلاسازی های زیادی انجام شده مثل : مشا / احمد آباد / ولیران / چنار شرق / مرا / هومند وادان / کوی پزشکان آبسرد و ....

من این روستاها رو به ۳درجه تقسیم میکنم(تاکید میکنم این تقسیم بندی نظر شخصی منه): روستاهای مشا و مخصوصا احمد آباد درجه ۱.روستای مشا تقریبا شبیه کلاردشته و تابستانهای بسیار خنکی داره و علاوه بر دماوند از طریق جاده هراز (آبعلی)هم قابل دسترسه و روستای احمدآباد که در ۲کیلومتری شمال دماوند قرار گرفته هم جایی بسیار سرسبز و خوش آب و هواست.

در تقسیم بندی من مرا و کوی پزشکان درجه ۲ هستند:مرا در ۶کیلومتری جنوب دماوند قرار داره و روستایی سرسبزه که رودخانه تاررود از اون میگذره ولی تابستانها از مشا و احمدآباد گرمتره و کوی پزشکان آبسرد هم جای خوبیه به خاطر بافت ویلایی و ویلاهایی که اونجا ساخته شده.از دماوند حدودا باید ۸کیلومتری رو در جاده فیروزکوه به سمت شرق برین تا به اونجا برسین.

بقیه روستاها هم از نظر من در درجه ۳ فرار میگیرند.البته همونطور که گفتم در تمام روستاهایی که بالا ذکر کردم ویلا سازی شده و از جمله روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای دماوند هستد.

از جمله بخشهای دماوند رودهن و کیلان هستند که رودهن با داشتن آبعلی و پیست اسکی اون و روستاهایی مانند جورد و کیلان هم با داشتن خیابانهای سرسبز حذابیتهای خودشون رو دارند.

خلاصه خسته نکنمتون!دماوند جای خوش آب و هواییه که خصوصا در تابستان میتونین از سفر به دماوند نهایت لذت رو ببرین.

و اگر اومدین حتما حلوا لوز رو امتحان کنین.

منتظرتونم.


برچسب‌ها: دماوند, کوی پزشکان, ویلاهای دماوند, روستاهای دماوند
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 22:33  توسط حسین  |